PASJONUJĄCE MASZYNY

Dostarczamy specjalistyczne maszyny, kompletne linie montażowe i stanowiska zrobotyzowane dla branży motoryzacyjnej (głównie produkcja części samochodowych), agd, maszynowej i elektrotechnicznej, takie jak stacje montażowe automatyczne, półautomatyczne i ręczne, testery, zgrzewarki, zaciskarki, szczotkarki, nitownice, stacje nanoszenia uszczelniaczy. Specjalizujemy się w budowie testerów szczelności opartych na aparatach pomiarowych ATEQ. Wykorzystywane są one między innymi przy produkcji chłodnic, różnego rodzaju zbiorniczków, obudów narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Wiele z naszych realizacji to rozwiązania prototypowe skrojone pod konkretną technologię.

W budowanych przez nas maszynach i urządzeniach korzystamy z różnych aspektów systemów wizyjnych takich jak rozpoznawanie kształtu czy koloru, rozpoznawanie znaków alfanumerycznych, wykrywanie ruchu, testowanie gabarytów. Mamy ogromne doświadczenie w integracji takich systemów z układami sterowania i sterownikami PLC.

Opracowujemy oprogramowanie i aplikacje w zakresie systemów pomiarowych (m.in.  z zastosowaniem National Instruments LabVIEW, NI Measurement Studio), testów funkcjonalnych,  znakowania i drukowania etykiet, traceability, monitoringu, wizualizacji i akwizycji danych. Możemy poszczycić się rozwiązaniami informatycznymidopracowanymi przez lata prób i praktycznych weryfikacji: ETYKIETA SYSTEM (zarządzanie znakowaniem, wydrukiem etykiet), ATEQMonitor (monitoring aparatów ATEQ), NetWAGA (zautomatyzowane naważanie).

Zapraszamy do współpracy!

W SKRÓCIE

Kompleksowo budujemy zarówno pojedyncze maszyny jak i skomplikowane linie.  Od Twojego lub wspólnego pomysłu (R&D) poprzez projekt, wykonawstwo, montaż, programowanie aż do testowania i uruchomienia.

Największe ilości naszych urządzeń trafia do branży automotive. Mamy także spore doświadczenie w AGD, przemyśle elektromaszynowym, elektronicznym, cementowym i chemicznym. Pozostajemy otwarci na współpracę z gałęziami przemysłu.

JAK PRACUJEMY?

Na realizację zamówienia składają się: analiza tematu, wstępna ocena ryzyka, przygotowanie koncepcji, opracowanie i przygotowanie oferty, zaprojektowanie układu zgodnie ze specyfikacją (doszczegółowienie koncepcji), ocena techniczna projektu, realizacja zamówienia komponentów, wykonanie elementów, montaż i kalibracja, testy na maszynie, rozruch, obsługa posprzedażna. Każdy z tych elementów realizacji zamówienia ma charakter indywidualny, który jest realizowany przez odpowiednio dobrany zespół ludzi i nadzorowany z najwyższego szczebla.

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE, INNOWACJE

Przede wszystkim tworzymy zgrany zespół. Od początku istnienia firmy jest tu niemal jak w rodzinie, chociaż przez te kilka lat zatrudnienie wzrosło kilkakrotnie. Wiedza i umiejętności zgromadzone poprzez doświadczenia z mniejszymi i większymi projektami są imponujące. Systematycznie korzystamy z szerokiego wachlarza profesjonalnych szkoleń, rozszerzając wiadomości teoretyczne i doskonaląc praktyczne umiejętności korzystania ze specjalistycznych urządzeń i oprogramowania. Do tej pory nasi pracownicy odbyli już kilkadziesiąt różnych szkoleń.

ELPLC W LICZBACH

Przez 13 lat działalności firma elPLC doświadczyła znaczącego wzrostu, w tym ponad 125% wzrostu obrotów rok do roku w 2012 i 300% wzrostu poziomu zatrudnienia w ciągu ostatnich 5 lat. Dziś elPLC jest jednym z kluczowych dostawców europejskich firm OEM w zakresie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji produkcji, dostarczając swoje rozwiązania do fabryk na całym świecie. Największe bogactwo to zespół ludzi z ogromem wiedzy, doświadczenia i pasji do pracy. Obecnie korzystamy z nowej siedziby, wykorzystując potencjał Tarnowskiego Klastera Przemysłowego dzięki wejściu inwestora finansowego w postaci funduszu Tar Heel Capital.

Kraje

Pracownicy

Projekty